Seçim kampanyası bu gece yarısı sona eriyor

Kuzey Makedonya’da yeni tip koronavirüs salgını gölgesinde gerçekleşecek ve 3 gün sürecek erken genel seçimler için siyasi partilerin 20 gündür sürdürdüğü seçim kampanyası bu gece yarısı sona erecek.

Seçim kampanyasının son gününde siyasi partiler önümüzdeki 4 yılın vaatlerini tanıtmaya ve vatandaşlardan oy istemeye sürdürecek.

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) öncülüğündeki “Yapabilirz” koalisyonu seçim çalışmalarını Manastır’da sonlandıracak. VMRO DPMNE öncülüğündeki “Makedonya’nın İmarı” koalisyonu ise faaliyetlerini İştip, Probiştip ve Karbinci’de sürdürecek.

Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) Arnavut başbakanı Nazer Ziberi ve 6 seçim bölgesi milletvekili adayları Meclis binası önünde basın toplantısı düzenleyecek.

Arnavut İttifakı ve Alternativa partilerinin “Şimdi Tam Zamanı” koalisyonu ise başkent Üsküp’te hükümet binası önünde düzenleyecekleri mitingle seçim kampanyasını kapatacak.

Gece yarısında seçim yasağı girecek ve bu seçimlerde ilk kez uygulanan 3 günlük seçim başlayacak. Pazartesi günü koronavirüs testi pozitif çıkan ve ev izolasyonunda bulunan seçmenler, Salı günü güçsüz, kronik hasta ve hükümlüler, 15 Temmuz Çarşamba günü de geriye kalan diğer tüm seçmenler oy kullanabilecek.

Read Previous

Sırbistan geneline yayılan hükümet karşıtı protestolar 5 gündür devam ediyor

Read Next

Çanakkale’de Srebrenitsa Anıtı törenle açıldı