Kuzey Makedonya’da iktidardaki Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği’nin (SDSM) 26. kongresinin ardından Merkez Yönetim Kurulu’nun birinci oturumunda parti içi yönetim organları seçildi.

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği’nin (SDSM) Genel Başkan Yardımcılıklarına Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Fatmir Bütüçi, Sağlık Bakanı Venko Filipçe, Eğitim Bakanı Mila Carovksa ve İçişleri Bakanı Oliver Spasovski seçildi.

Başbakan ve SDSM Genel Başkanı burada yaptığı konuşmada, SDSM’nin bir kez daha güçlü, kararlı, sorumlu davranış göstererek ülkede ilerlemenin lokomotifi olduğunu gösterdiğini söyledi.

Zaev, “Yeni politikanın, değişimin ve yeni enerjinin temeli atılmıştır. Değerlerde ve değişimde ilk biziz. SDSM yeni zamanın taşıyıcısıdır.” ifadelerini kullandı.

Yeni kadroları açıklayan Zaev SDSM’nin açıkça belirlenmiş hedefleri olan yeni bir dört yıllık bölüm başlattığını belirterek, “Avrupai gelecek, ekonomik kalkınma, başarılı salgın yönetimi, kitlesel aşılama, düzen, adalet ve disiplin, seçici olmayan hukukun üstünlüğü, evde Avrupa standartları, altyapı projelerinin uygulanması, kömürün gazla ikame edilmesi olan “yeşil gündem” de en önemli önceliklerden biri.” ifadelerini kullandı.

SDSM’de Başkan vekilliğine 684 evet oyu ilee Sanya Lukarevska, Genel Sekreterliğe Lyupço Nikolovski ve Uluslararası İşbirliği Sekreterliğine Bojan Maricic seçildi.

Önceki Haber

Uğur Soylu Bulgaristan Rallisi’nde ikinci oldu

Sonraki Haber

Dünya genelinde 1 milyar 450 milyondan fazla doz Kovid-19 aşısı yapıldı