SDSM’nin belediye teşkilatları Kongreyi kesintiye uğrattı

Kuzey Makedonya’daki seçimlerde ağır mağlubiyet yaşayan Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM), partinin cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerindeki yenilginin nedenlerini analiz etmesi gereken sorumlu Kongresini başlattı.

SDSM’nin belediye örgütleri, parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili kapsamlı raporu incelemek için resmi olarak süre talep etti.

Teklif, hazır bulunan delegelerin çoğunluğu tarafından desteklendi ve Kongrenin askıya alınmasına, belediye teşkilatlarına Raporun incelenmesi için süre tanınmasına, kendilerini ifade etmelerine ve görüş, öneri ile son versiyona katkılarını sunmalarına karar verildi.

SDSM’nin verdiği bilgiye göre, SDSM Kongresi, belediye teşkilatlarının cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine ilişkin Rapor hakkında karar almasının ardından devam edecek.

Bu, yeni genel başkan ve parti yeni yönetiminin seçilmesinden tam üç hafta önce, feci seçim sonuçlarının ardından herkesin istifasını sunmasının ardından gerçekleşiyor.

Filipçe, Petrovska, Despotovski ve Baidevski’nin programları partinin internet sitesinde yayınlandı.

Kuraya göre 1 numaranın adayı Venko Filipçe, 2 numara Aleksandar Bajdevski, 3 numara Jovan Despotovski, 4 numara Slavjanka Petrovska olacak.

Read Previous

Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları belli oldu

Read Next

Batı Trakya’daki DEB Partisi, AP seçimlerinde Rodop ve İskeçe’de birinci oldu