Kuzey Makedonya Başbakanı ve Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı Zoran Zaev, yerel seçimlerde iktidardaki Arnavut partisi Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) ile birlikte yarışacaklarını açıkladı.

Başbakan Zoran Zaev, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, koalisyon partneri BDİ Genel Başkanı Ali Ahmeti ile başarılı bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi.

SDSM ve BDİ’nin yaklaşan yerel seçimlerde birlikte yarışmaları konusunda anlaştıklarını belirten Zaev, “Ortak hedefimiz, hükümet koalisyonundan mümkün olduğu kadar çok partiyi seçim öncesi koalisyona dahil etmek. En iyi adayları seçme prosedürleri devam ediyor – her şehirde, her köyde, her mahallede vatandaşlar için en iyi sonucu vermeye hazır ve nasıl olduğunu bilen insanlar olacak. Seçimlerin ilk turunda bazı belediyelerde karşılıklı desteğimizi vereceğiz, diğer bazı belediyelerde ise ikinci turda birbirimizi destekleyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Zaev, kurumların tamamen demokratik, profesyonel ve adil yerel seçimler yapma zorunluluğu ve kapasitesi olduğu konusunda hemfikir olduklarını da sözlerine ekledi.

Önceki Haber

Genç Kalemler Derneği 12. Kurban Organizasyonu’nu gerçekleştirdi

Sonraki Haber

Kosova Cumhurbaşkanı Osmani, Japonya Dışişleri Bakanı ile görüştü