Savunma Bakanı Şekerinska, Türkiye’ye gidiyor

Makedonya Cumhuriyeti Savunma Bakanı Radmila Şekerinska, resmi ziyaret için Türkiye’ye gidecek.

Makedonya Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Radmila Şekerinska, Türkiye Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin davetlisi olarak Türkiye’ye resmi ziyarette bulunacak. Savunma Bakanı Radmila Şekerinska ziyaret kapsamında, ev sahibi Nurettin Canikli’nin yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de görüşecek.

Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Radmila Şekerinska gerçekleştireceği görüşmelerde, Makedonya ve bölgedeki mevcut durumun yanı sıra daha geniş kapsamlı görüş alışverişinde bulunacak ve iki ülke arasındaki mevcut ve gelecekteki işbirliği olanakları konuşulacak.

Görüşmelerde ayrıca, barışı koruma operasyonlarının yanı sıra Brüksel’deki yaklaşmakta olan NATO Zirvesi’ndeki beklentiler ve Türkiye’nin Makedonya’ya NATO üyeliği yolunda verdiği destek ve NATO standartlarının yerine getirilmesi konusundaki desteği de ele alınacak.

Savunma Bakanı Radmila Şekerinska, Türkiye ziyareti kapsamında, Türkiye Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nı ve çeşitli askeri tesisleri de ziyaret edecek.

Makedonya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Savunma Bakanı’nın Türkiye’ye resmi ziyareti, iki ülke arasındaki geleneksel dostluk ve işbirliğinin bir teyidi olacaktır” denildi.

 

 

 

 

Read Previous

Yunanistan tarafından 5 isim önerisi

Read Next

Üsküp’te “Mültecilerin Serüveni” sergisi düzenlenecek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *