Saraybosnalılar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinin Balkanlar’a huzur getireceği kanaatinde

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da yaşayan halk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 6-7-8 Eylül’de Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan’a gerçekleştireceği ziyaretler hakkında görüşlerini paylaştı.

Erdoğan’ın bölgeye yapacağı ziyaretten memnun olan Saraybosnalılar, bu ziyaretin bölgeye huzur getireceğini düşünüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki iş insanlarının Bosna Hersek’i 6 Eylül`de ziyaret etmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren İzet Medzedovic, “Tabii ki ziyaretinden mutluyum ve bu önemli bir durum. Erdoğan, bölgedeki tüm ülkelerde saygıyla karşılanıyor.” diye konuştu.

Amar Karadzic de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Türkiye ile iyi ilişkilerin, bölge ülkeleri arasındaki iş birliğini ve sorunları çözebileceğini düşündüğünü belirterek, “Erdoğan, çok önemli bir kişi ve Bosna Hersek, Sırbistan ve diğer bölge ülkelerine yapacağı ziyaret, ekonomi ve huzur açısından çok önemli.” dedi.

Salahudin Nezirovic, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinin hem Bosna Hersek hem de bölge için önemli olduğunu düşündüğünü söyleyerek, “Kimin dostumuz olup olmadığını iyi düşünmemiz lazım. Herkes dostumuz gibi davranıyor ama aslında dostumuz değiller. Erdoğan bizim hakiki dostumuz.” ifadelerini kullandı.

Saraybosnalı Husnija Kararic de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bosna Hersek’in “hakiki dostu” olduğunu ve Balkanlar’daki birçok sorunun çözümünde faydası olacağını düşündüğünü kaydetti.

AA

Read Previous

AB ülkeleri gaza tavan fiyat uygulamayı ve elektrik piyasasını askıya almayı tartışıyor

Read Next

İngiltere’nin yeni Başbakanı Liz Truss oldu