Saraybosna, turistler için “City Card” projesi başlattı

Saraybosna Kantonu Turizm Birliği, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’nın sembollerinden tarihi Vijecnica binasında Sarajevo City Card projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Sarajevo City Card, turistlerin toplu taşıma ile teleferik, müze ve kültür kurumlarının girişlerinde ayrıca restoran ve konaklama tesislerinde indirim alabilmek için kullanabileceği bir kart olarak takdim edildi. Turistlere her anlamda kolaylık sağlayacak özel bir kart olarak tasarlanan proje ile hedef, ziyaretçilere zaman ve para tasarrufu ile birlikte dijital deneyim sağlayarak turizm sektörünü oluşturan pay sahiplerini birbirine bağlamak ve turizm teklifini merkezleştirmek.

Saraybosna Kantonu Turizm Birliği Başkanı Kenan Magoda,  Sarajevo City Card projesinin Saraybosna’nın turistik yer olarak çekicilik ve rekabet gücünü arttırma amacı çerçevesinde ortaya çıktığını söyledi.

Saraybosna Belediye Başkanı Benjamina Karic de bu projenin gerçekleştirilmesini destekledi.

Turistler Sarajevo City Card ile toplu taşıma araçları ve teleferik kullanabilecekleri gibi 13 müze (11 müze, Bosna Hersek Sanat Galerisi ve Vijecnica) ile kültür kurumlarına giriş yapabilecek.  

“Sarajevo City Card”, eylül ayından itibaren kullanıma açılacak. 

Kaynak: Balkan News

Read Previous

Türk ailenin Bulgaristan’da yaptığı kazada anne ve çocuk öldü

Read Next

2022 FIFA Dünya Kupası’nın açılış maçı 20 Kasım’da oynanacak