Sancak’tan Erdoğan’a destek

Sancak Demokratik Eylem Partisi Başkanı Sulejman Ugljanin, 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek seçimin sadece Türkiye’yi değil Balkan coğrafyasını da ilgilendirdiğini söyledi.

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmak için Türkiye’ye geldiklerini söyleyen Ugljanin, “Çünkü onların zaferi, bizim de zaferimiz. Başka türlü bir seçim sonucu olursa, Balkanlar’daki Müslümanlar için zor günler baş gösterecek” dedi.

Ugljanin, “Avrupa’da sağcı unsurlar, Bosna’yı Avrupa’nın Filistin’i yapmak istiyorlar. Boşnakların en büyük destekçisinin Türkiye olduğunu belirtmemiz gerekir” diye konuştu.

Gzt.com’un haberine göre Ugljanin, “Balkanlardaki Müslümanlar için çok önemli bir süreç. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Mustafa Şentop’un bir konferansında izah ettiği gibi Balkanlardaki Müslümanların güneşi Türkiye’de doğuyor, Batı’da batıyor. Zayıf Müslüman halkların hepsinin gözü Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan’dadır. Kendilerini korumaları için diyebilirim ki dünyada tek umut Erdoğan’dır” diye konuştu.

Balkan News

Read Previous

Türkiye ile Kosova arasında iş birliği protokolü imzalandı

Read Next

Yunan özel savunma sanayi firması hisseleri İsrail firmasına satıldı