Samsakçı: ‘Sizleri Yunus’un bu sofrasında buluşturmak istedik’

Üsküp Yunus Emre Enstitüsü dün akşam New Star Restoranı’nda iftar yemeği verdi.

TİMEBALKAN

Düzenlenen iftar yemeğine Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği İkinci Katibi Yusuf Ziya Kenar, Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Üsküp Program Koordinatörü Yardımcısı Gizem Başkan, Makedonya Dışişleri Bakanlığı Diplomat Akademisi Müdüresi Adelina Marku, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Samsakçı, Makedonya Cumhuriyeti Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Enver Hüseyin, Makedonya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Genel Müdürü Muhittin Kahveci, Anadolu Ajansı Üsküp Temsilcisi Adnan İdriz, Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, diplomatlar, akademisyenler, sanatçılar, din görevlileri, dernek başkanları ve diğer davetliler katıldı.

yee3

İftar yemeğinin ardından konuşma yapan Üsküp Yunus Emre Enstitüsü MüdürüMehmet Samsakçı, “İslam Alemi için çok büyük önemi olan bir kutlu ayda, bin geceden hayırlı olduğunu kitabımızın haber verdiği çok kutlu bir gecede, feyizli, bereketli bir akşamda bu samimi, mütevazi soframıza geldiniz ve bu neşeye iştirak ettiğiniz için hepinize gerçekten çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

‘Sizleri Yunus’un bu sofrasında buluşturmak istedik’

Samsakçı, 28 Haziran Türkiye Atatürk Havalimanında gerçekleşen terör olayını kınarken, terörün hiçbir zaman kazanmadığını ve kazanamayacağını, Türkiye gibi büyük bir devletin bununda üstünden geleceğini belirtirken, Samsakçı,  “Bu akşamı yapmak istedik, yapmak durumundaydık. Sizi Makedonya’nın çok değişik bölgelerinden, çok değişik yaşta, hatta değişik milliyette insanları Yunus’un bu sofrasında buluşturmak istedik ve muvaffak da olduk” dedi.

yee2

Ardından Mehmet Samsakçı tarafından konuşmak için kürsüye davet edilen Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği İkinci Katibi Yusuf Ziya Kenar, “Bildiğiniz gibi Ramazan ayında düzenlenmiş olan iftarlar farklı gruplardan, farklı kesimlerden, farklı düşüncelere özgü insanları bir masanın etrafında toplayarak bir arada yaşama arzusunu pekiştirmek ümidiyle düzenlenmiştir. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında Makedonya’da çok sayıda etkinliğe katıldık, artık Ramazan ayınında sonuna geldik. Şu anda Makedonya’nın çok farklı kesimlerinden insanlar burada bu etkinlikte bizlerle birlikteler. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak Makedonya’da hiç kimseyi ayırt etmeden elimizden geldiğince bütün Makedonya’nın huzur ve refahı için çalışıyoruz. Bu etkinliği bunlardan biri olarak da sayabilirsiniz” diye konuştu.

Read Previous

Sırbistan’da silahlı saldırıda 5 kişi öldü

Read Next

Çamlıca Camisi’nde ilk teravih namazı kılındı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *