Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi eski başkanı ve hukukçu Salih Murat, İstanbul’da düzenlenen “Dünya Hukuk Sistemlerinde Avukatlık Sempozyumu”na konuşmacı olarak katıldı.

İstanbul 2 Nolu Barosu tarafından düzenlenen “Dünya Hukuk Sistemlerinde Avukatlık” konulu sempozyumun ilk günü çok sayıda hukukçunun ve birçok ülkeden gelen konuşmacının katılımıyla başladı.

Hukukçu Salih Murat, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, İstanbul üniversitesinde, İstanbul 2 nolu barosunun öncülüğünde Dünya Hukuk Sistemlerinde Avukatlık Uluslararası Sempozyumunun “Kıta Avrupası Hukukunda Avukatlık” konulu ilk oturumunda “‭Makedonya’da Vekâlet akdi, Avukatlık hukuku ve Avukatların sözleşmeden doğan hukuk sorumluluğu” tebliğiyle katılım sağladım. 12 farklı ülkeden tanınmış hukukçuların iştiraki ile sağlanan bu toplantı genç hukukçuların ilgisini çekti.‬” ifadelerine yer verdi.

İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda düzenlenen sempozyumun açılış konuşmasını İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak yaptı.

Önceki Haber

NASA Şubat 2022’de Ay’a insansız uçuşu planlıyor

Sonraki Haber

Mehmetçik’ten Kosova’daki öğrencilere kırtasiye yardımı