“Sakarya Balkan Günleri” düzenlendi

1-3 Kasım tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Sakarya Büyüksehir belediyesi tarafından “Uluslararası Balkan Günleri” karşılaşması düzenlendi.

Balkan ülkelerinden dini birliği başkanları, önemli sivil kuruluşu temsilcileri, belediye başkanları ve kanaat önderlerinin katılımıyla gerçekleşen bu karşılaşma Çarşamba günü Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve islam dini birliklerinin başkanlarının konuşmalarıyla görkemli bir açılışla çalışmalarına başladı.

Kuzey Makedonya’dan İslam Birliği temsilcisi Dr. Mümin Ömerov ve El Hilal Başkanı Dr. Behicuddin Şehabi yanısıra İsa Bey Medresesi hocası Dr. Mevludin Aliu’nun da katılımlarıyla geçen Sakarya Balkan Günleri açılışının hemen akabinde panel toplantısı da düzenlendi.

Balkan ülkelerinden altı konuşmacının katıldığı panelde Behicuddin Şehabi, “K. Makedonya’da Müslümanların Durumu ve Gelecegi” konulu bildiri sunarak özellikle kültür mirası hususunda sorulara yanıt verdi.

Farklı etkinliklerin yapıldığı karşılaşmanın son gününde heyetlerle eski T. C. Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cuma namazını beraber kılarak öğlen yemeğinde bir araya gelip temaslarda bulundu.

Read Previous

Ekim ayı sosyal ve çocuk koruma hakları ödemeleri devam ediyor

Read Next

ABD’nin yaptırım uyguladığı Sırbistan Güvenlik Ajansı Başkanı Vulin istifa etti