Şair “Aşık Çelebi” Kütüphanesi Yeni Eğitim-Öğretim Sezonuna Merhaba Dedi

“Köprü” Kültür ve Sanat Derneğinin bünyesinde yer alan Şair “Aşık Çelebi” Kütüphanesi 2015-2016 Eğitim – Öğretim yılına merhaba dedi.

Kütüphane öğrencilerin hem kitap okuma hem de ders çalışmak için ziyaret edebilecekleri güzel bir mekanı oluşturmaktadır. Şair “Aşık Çelebi” Kütüphanesinde sekiz bin kitap ayrıca Birlik Gazetesinin arşivi de bulunmaktadır.

Kütüphanenin yüzde 80’i Türk dilinde, geri kalan kısmı ise Arnavutça, Makedonca ve İngilizçe dilinde yayınlanmış kitaplardan oluşmaktadır.

Devamlı Kütüphanede çalışan Kiril ve Metodiy Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencisi Münnever Eyüp, kütüphenede gerçekten sıcak bir ortamın olduğunu belirterek “burada istediğimiz kitaplar var ve rahatlıkla kullanabiliyoruz”, dedi.

kutuphane 1

Kütüphaneye devamlı gelen diğer talebeler , “Kütüphaneye üniversiteden arkadaşlarla geldiğini ifade ederek “burada çalışmak hem çok rahat hem çok keyifli. Şair “Aşık Çelebi” Kütüphanesi her öğrencinin gelip ders çalışabileceği kapasiteye sahip. Burada olmaktan kendimizi çok şanslı hissediyoruz”, diye açıklamalarda bulundular.

Kütüphane hafta içi ve Cumartesi olmak üzere saat 12’den saat 19’ a kadar açık olacaktır.

TİMEBALKAN

Read Previous

Fenerbahçe ve Beşiktaş Zorlu Rakiplerle Karşı Karşıya Gelecek

Read Next

Mustafa ve Thaçi’nin Yarın Meclis’te Olması Bekleniyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *