Kuzey Makedonya Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Jagoda Şahpaska, başkent Üsküp’teki anaokullarında aşılı çalışan sayısının % 65’e yükseldiğini söyledi.

Üsküp’teki anaokulları yöneticileriyle yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Jagoda Şahpaska, Üsküp anaokullarında aşılı çalışan sayısının arttığını ve şu anda % 65’e ulaştığını belirtti.

Anaokullarının yöneticileriyle yapılan bu toplantı, anaokullarındaki çocukların sayısının artmasının beklendiği Eylül ayının arifesinde düzenlendi.

Şu ana kadar çeşitli nedenlerle aşı olamayan anaokullarındaki çalışanları aşı sürecine katılmaya davet eden Şahpaska, “Sorumlulukları özellikle önemlidir, çünkü kişisel korunma ile öncelikle kendi sağlıklarına dikkat ederler ve böylece halkın, genel sağlığın korunmasına katkıda bulunurlar. Anaokullarında sağlık otoritelerinin tavsiyelerine sürekli riayet ederek çocukların sağlığına da katkıda bulunuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Anaokullarında çalışanların Kovid – 19 koşullarında çalışma protokolünü tutarlı bir şekilde uygulaması gerektiğini çünkü ancak bu şekilde sevdiklerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını koruyabileceğimize dikkat çeken Şahpaska, yakında ülke genelindeki diğer anaokulu müdürleri ile Zoom uygulaması üzerinden bir toplantı yapacağını belirtti.

Önceki Haber

“Eğitim yılının fiziksel katılım ile başlaması için koşullar oluşturuldu”

Sonraki Haber

Eski Sırp asker Garic, savaş suçlarından 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı