Rumeli Türkleri Vakfı (RUTEV), Üsküp Derneği, Köprü Derneği ve Ensar Derneği iş birliğinde başkent Üsküp’te iftar programı düzenlendi.

TİMEBALKAN

Üsküp Türk Çarşısı’nda düzenlenen iftar programına RUTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Melek Aras, Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Salih Murat, Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Recep Altepe, RUTEV Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Reşadiyeli, Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar, Üsküp Derneği Başkanı Naim Aras, RUTEV üyeleri, MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki, Halkbank Üsküp Müdürü Bilal Sucubaşı, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Serhat Kula, Uluslararası Maarif Okulları Üsküp Müdürü Zekeriya Arslantürk ve davetliler katıldı.

Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, açılış konuşmasında, 20 yıl boyunca RUTEV ile birlikte iftar programı düzenlemekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Köprü Derneği’nin kuruluşundan bu yana her alanda RUTEV’in desteklerini hep yanlarında hissettiklerini kaydeden Emin, bu derin ve güzel iş birliğinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

RUTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Melek Aras da Üsküp’te hep beraber iftar heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Yaklaşan Kadir gecesini ve Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Aras, “İstanbul’dan ve Bursa’dan bizimle gelen 40 küsür arkadaşız. Biz hepsine bu zahmetlerinden dolayı katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Üç günlük bir Makedonya seyahatı az buz bişey ama herkes evini barkını bırakıyor ve bu heyecanı yaşamak için bizimle bu coğrafyaya geliyor.” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Recep Altepe ise Ramazanın rahmet ve bereket ayı, ve tüm güzelliklerin yaşandığı, buluşmaların gerçekleştiği bir ay olduğunu belirtti.

Altepe, “Bu güzelliklerin bir yandan ülkemizde gerçekleştirirken bir yandan da bizim bir parçamız olan kardeş Makedonyada ve burada dost Üsküp’te evimizde gerçekleştirmiş oluyoruz, ne kadar şükretsek az, yüzlerce kilometre uzakta aynı sanki Bursa’nın bir semtinde, İstanbulun bir semtinde gibiyiz, heryerde ezanlar okunuyor bu kültür en güzel şekilde yaşanıyor.” ifadelerini kullandı.

Önceki Haber

RUTEV’den Büyükelçi Sekizök’e ziyaret

Sonraki Haber

Bosna Hersek’te 5.7 büyüklüğünde deprem