Rusya’dan ABD’ye Bosna ve Kosova suçlaması

Rusya’nın Saraybosna Büyükelçiliği, ABD’yi Kosova ve Bosna Hersek’i AB’ye üye yaparak bu ülkeleri daha sonra “bomba fitili” olarak kullanmayı amaçlamakla suçladı.

ABD’nin Saraybosna Büyükelçiliği tarafından yayınlanan bir videoda Rusya’nın Ukrayna’da işgalle suçlanmasına cevap veren Rusya Büyükelçiliği, “Amerikalılar yalan söylüyor. Ukrayna’da işgal yok” diye yazdı.

Büyükelçilik açıklamasında, “Her zamanki gibi Amerikalılar yalan söylüyor. Çünkü ortada bir işgal yok. Ukrayna rejiminin askerden ve Nazilerden arındırılması için özel bir askeri operasyon düzenleniyor” denildi.

ABD’nin Bosna Hersek ve Kosova’yı “daha sonra fitil olarak kullanmak üzere” dikkatli bir şekilde jeopolitik rakibi Avrupa Birliği’nin içine ittiği ileri sürülen açıklamada, Ukrayna krizi sırasında ABD ve Avrupa’nın müttefik gibi görüldüklerini fakat ABD’nin “kuyruğu sıkıştığında müttefiklerini hiç tereddütsüz kendi kaderine terk edeceği” ileri sürüldü.

Açıklamada ayrıca ABD’nin Ukrayna’da kurduğu laboratuvarlar aracılığıyla “Rus halkını genetik olarak imha etme çalışmaları” yürüttüğü ileri sürüldü.

Read Previous

Ankara Üniversitesi, Kosova Cumhurbaşkanı Osmani’ye fahri doktora unvanı verdi

Read Next

Avrupa yaşlanmaya devam ediyor