Rus Müslüman’dan Ortodokslara Kilise hediyesi

Rusya’da bir Müslüman kadın restore ettiği kiliseyi Ortodokslara verdi.

Rusya’nın Çelyabinsk ilinde Galia Isekeeva adlı bir Müslüman kadın, köyünde metruk durumda bulunan bir kiliseyi restore ederek Ortodoks cemaatine bağışlandı.
Galia Isekeeva, başlangıçta restore ederek kafe yapmayı planlayarak köyündeki eski bir binayı satın aldı.

Restorasyon işlerine başladıktan sonra Müslüman kadın sık sık garip rüyalar görmeye başladı. Gördüğü rüyalar üzerine araştırma yaptı. Araştırmaları sonucu yerel halk arasındaki yaşlılardan satın aldığı eski binanın eskiden bir Kilise olduğu gerçeğini öğrendi.

Isekeeva konu ile ilgili danışmak için Ortodoks Kilisesi’ne gitti. Rahipler binanın köy yararına ticaret iş yeri olarak kalmasını tavsiye etti. Ancak Galia Isekeeva tarihi bir Kiliseyi işyeri haline getirmenin doğru olmadığını düşünerek tamir ve restorasyon işlemleri bittikten sonra satışa çıkardı. Tarihi Kiliseye geçen zaman zarfında talep olmayınca bölgedeki camii imamına durumu anlatan Isekeeva, imamın tavsiyesi üzerine tamir ettirdiği tarihi Kiliseyi Ortadokslara bağışladı.

Dünya Bülteni

Read Previous

Hindistan’da pazar yerine saldırı

Read Next

Şkendiya’nın rakibi Gent oldu

One Comment

  • It’s too bad to check your article late. I wonder what it would be if we met a little faster. I want to exchange a little more, but please visit my site casinocommunity and leave a message!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *