“Rus diplomatın sınır dışı edilmesi acele verilmiş bir karar”

Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Rus diplomatın Makedonya’dan sınır dışı edilmesini “Rus diplomatın sınır dışı edilmesi acele verilmiş bir karar” olarak değerlendirdi.

Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Rus diplomatın Makedonya’dak sınır dışı edilmesiyle ilgili “Rus diplomatın sınır dışı edilmesi acele verilmiş bir karar” olarak değerlendirdi. Cumhurbaşkanı İvanov’un kabinesi tarafından yapılan açıklamada, AB üyeliğine aday ülke olarak Makedonya’nın AB’nin politikasını ve oy birliği AB düzeyinde alınan kararları takip ettiği belirtilirken, “Rus diplomatları sınır dışı etme kararlarının tüm AB Üye Devletlerinin uyumlaştırılmış görüşlerinin ifadesini temsil etmediği, ancak bireysel üye devletlerin bireysel kararlarıyla ilgili olduğu göz önüne alındığında Makedonya Dışişleri Bakanlığı’nın kararı aceleci bir karardır” denildi.

Rus diplomatın sınır dışı edilmesi kararı ile ilgili Cumhurbaşkanlığı kabinesinden yapılan açıklamada, “Makedonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Makedonya Cumhuriyeti’nin stratejik hedeflerinin gerçekleşmesine olası bir zararı önlemek amacıyla, dış politikadaki aceleci adımlardan vazgeçme çağrısında bulunuyor” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Makedonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın, pozitif mevzuata uygun olarak, bu dava ile ilgili kamusal gerçekler hakkında resmi olarak bilgilendirilmesinin beklendiği belirtildi.

 

 

Read Previous

Sakarya Belediyesi’nden Novaci’ye ziyaret

Read Next

Yunanistan’a 6,7 milyar avro kredi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *