Bilim insanı, siyasetçi, sanatçı, iş insanı gibi birçok kişiden oluşan Rumeli Kanaat Önderleri, 17 Ocak Pazartesi akşamı bir araya geldi. Toplantıya konuk olarak Türkiye Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam da katıldı.

Her ay düzenlenen Rumeli Kanaat Önderleri toplantısının 6’ncısı, İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin Haliç Yerleşkesi’nde gerçekleşti. Alanında uzman isimlerin yer aldığı toplantıya, Rumeli kökenli bir grup gazeteci de davet edildi. Toplantıya katılan gazeteciler arasında, GÜNDEM Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hülya Emin de yer aldı.

Rumeli Kanaat Önderleri toplantısında, Avrupa Birliği’nin Balkanlar’a bakışı incelendi.

Toplantıda, Doç. Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Avrupa Birliği Güvenlik Araştırmaları Enstitüsünün (EUISS) yayın organı Chaillot Paper’ın Ağustos 2018 sayısında yayımlanan “Balkanlar’ın Geleceği Adına 2025 Yılı İçin 3 Farklı Senaryo” isimli raporla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Tek Rumeli TV’nin sahibi Atilla Baykal’ın öncülüğünde toplanan Rumeli Kanaat Önderleri arasında, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği eski Genel Başkanı Avukat Burhanettin Hakgüder de yer alıyor.

gündemgazetesi

Önceki Haber

Yunanistan’ın ölüme terk ettiği 38 sığınmacı kurtarıldı

Sonraki Haber

İngiliz Parlamentosu’nda Bosnalı siyasilere “acı verici yaptırım” çağrısı