Genç Kalemler Derneği, Edirne Mimar Sinan Vakfı himayesinde 7 Balkan ülkesinden ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden gönüllü kuruluş temsilcilerin katılım gercekleştirdiği online platformda düzenlenen buluşmaya katılım gerçeklestirdi.

Genç Kalemler Derneğini temsilen toplantıya dernek başkanı İlyaz Muharem, başkan yardımcısı Beytullah Yusuf, Sekreter Ercan Vahap, Genç Kalemler Spor kulübünü temsilen ise Kulüp Başkanı Raif Raif katıldı.

Gönüllü kuruluş temsilcilerinin yani sıra bir çok akademisyenin de katılım gerçekleştirdiği buluşmada önde gelen ilim, fikir ve gönül insanlarından Ersin Nazif Gürdoğan “Yeni Dünyada Yeni İmkanlar” konu başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Buluşmada söz alan Genç Kalemler Derneği Başkanı İlyaz Muharem, “Nazif Hocamızın gerçekleştirdiği verimli konuşma için teşekkür ederiz, önümüzeki dönemde bu tür buluşmaların gerek Türkiye’de gerek farklı Balkan ülkelerinde yüze-yüze artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Konuşmasının devamında ise Muharem “Edirne Mimar Sinan Vakfı ile ortaklaşa olarak düzenlediğimiz öğrenci projesi, iftar programları, kurban organizasyonlarında gösterdikleri destek için hassaten Hasan Gümüş Hocamıza ve vakıf yönetimine teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Önceki Haber

Son 24 saatte 284 yeni vaka, 21 ölü

Sonraki Haber

Kosova’da yayınlanan “Türkçem” Dergisi’nin 244. sayısı çıktı