Raportör Von Cramon’un Kosova talebi

Resmi bir ziyaret için bugün Kosova’ya giden Avrupa Parlamentosu Kosova raportörü Viola von Cramon yaptığı açıklamada, kömür kullanımının vatandaşları öldürmenin yanı sıra, ülkenin ekonomisini de öldürdüğünü, bu nedenle çevre koruma konusunun Kosova için bir öncelik haline gelmesi gerektiğini belirtti.

Viola von Cramon Salı günü Priştine’de yaptığı açıklamada, yenilenebilir enerjiye kapı açacak bir enerji stratejisinin zamanının geldiğini kaydetti.

Kosova Başbakan Yardımcısı Besnik Bislimi , 2022 yılı sonuna kadar enerji stratejisinin nihai hale getirileceğini ve  enerjinin karbondan arındırılması ile yenilenebilir enerji için fırsatlar yaratılmasını öngördüğünü vurguladı.

Bislimi, Priştine’de düzenlenen “Kosova’da Sürdürülebilir Kalkınma Haftası” konferansında, Hükümetin çevre korumayla ilgili yasa tasarılarını onayladığını söyledi.

Bu konferansta Avrupa Parlamentosu Kosova raportörü Viola von Cramon da Kosova’nın kıt su kaynaklarına sahip olduğunu söyledi ve Kosova yetkililerinden bu kaynakların daha iyi yönetilmesini istedi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Mavi Marmara saldırısının üzerinden 12 yıl geçti

Read Next

Bahçeli: Yunanistan Ege’de ateşle oynuyor