Ramazan Bayramı’ndan bir gün önce El Hilal, mübarek ay münasebetiyle muhtaçlar için tertip ettiği ikinci yardım aksiyonunu tamamladı.

Pirlepe, Köprülü (Veles), Kumanova, Üsküp, Kalkandelen ve Struga’da dağıtılan bu yardımlar, Üsküp’ten yalnızca bir hayırseverin 13 ton un, 1.400 litre yağ, 1.300 paket makarna ve önemli miktarda hijyen malzemesi teslim ettiği yerel bağışçılar tarafından sağlandı.

El Hilal’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu yardımlar Üsküp’ün dört şubesi (Saray, Karşıyaka, Gazi Baba ve Çair) ile Kumanovo, Veles ve Prilep’te 500’ün üzerinde aileye dağıtıldı. Aynı zamanda, Üsküp şubesi ülkeden çok sayıda hayırsever ve kardeş yardım kuruluşlarıyla işbirliği yaparak ilave olarak 180 aile paketi sağladı.

Saray, Kalkandelen ve Struga şubeleri de benzer şekilde hareket etti ve El Hilal’in Ramazan sonuna ve bayram için adanan yardımları 800 aileye ulaştı. Ayrıca bu faaliyet kapsamında Kalkandelen’den bir hayırsever tarafından bağışlanan çocuklar ve yetişkinler için 500 yeni çift ayakkabı dağıtıldı.

El Hilal bu etkinlikle Ramazan faaliyetlerini başarıyla nihayete erdirdi. Ülke genelinde hayırseverlerle yapılan işbirliği neticesinde üç aşamada toplam 1500 aileye yardım dağıtıldı ki bu da pandeminin yol açtığı zor duruma rağmen dayanışma duygusunun hala halkta mevcut olduğunu ve seviyeli bir şekilde yaşandığının bir kanıtıdır. Bu yılki ramazan faaliyetlerini El Hilal kuruluşunun 30. Yıldönümünün kutlamaları ışığında yürütmüştür.”

Önceki Haber

Yüz binden fazla Müslüman bayram namazını Mescid-i Aksa’da kıldı

Sonraki Haber

Tozkoparan Okçuluk Yarışması için Bosna Hersek’teki hazırlıklar devam ediyor