Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Bulgaristan’nın AB müzakereleri için veto vermesi üzerine Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev’e ithafen, “Umarım kendinize Batı Bulgaristan demenizi istemezler” dedi.

Ekonomi Forumu’na katılmak üzere Üsküp’te bulunan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile ortak basın toplantısı düzenledi.

AB’nin Kuzey Makedonya ve Arnavutluk için müzakereleri başlatma konusundaki başarısızlığı hakkında yorum yapan Rama, “Benim için bu bir bekleyiş değil, sadece bunu yapmaya devam etmeli, ilerlemeli ve Brüksel’in söylediklerine değil, misyonları tek bir misyonda birleştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmak için kendimize, kendi enerjimize güvenmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Şakayla karışık Bulgaristan’ın AB yolunda Kuzey Makedonya’dan yeni bir şey talep etmemesini umduğunu belirten Rama, “Herkesin tamamen hüsrana uğramaya hakkı var çünkü aniden Bulgaristan ortaya çıkıyor ve daha fazlasını talep ediyor. Zoran’a, umarım kendinize Batı Bulgaristan demenizi istemeyeceklerini söyledim çünkü o zaman müzakere için Yunanlılara geri dönmek zorunda kalacaksınız.” şeklinde konuştu.

Önceki Haber

Son 24 saatte 5 yeni vaka, 1 ölü

Sonraki Haber

Osmani: Milli marş, bayrak ve arma için müzakere yok, AB yolunda ısrarcıyız