Radoviş’te Türkiye’ye destek mitingi düzenlendi

Doğu Makedonya’nın Radoviş kentinde bu akşam Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) tarafından “Milli iradeye destek, darbeye hayır” mitingi düzenlendi.

TİMEBALKAN

Makedonya genelinde gerçekleşen Türkiye’ye destek mitingleri bu akşam Radoviş’te devam etti. Radoviş kent meydanında düzenlenen programa Türkiye Cumhuriyeti kurumlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

bas radovıs

Konuşmasına Radoviş halkını selamlayarak başlayan MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İbrahim, “Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış bir hain grup tarafından Türk halkının iradesine ve demokrasiye yönelik meydana gelen gayri ahlaki, yasadışı, ve hukuksuz kalkışma girişimini şiddetle kınamaktayız” dedi.

tahsın

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olanlara rahmet yaralılara acil şifalar dileyen İbrahim, Türk halkının bir destan yazdığını söyledi. FETÖ mensuplarının Makedonya’daki varlığına da işaret eden MATÜSITEB Başkanı İbrahim şöyle konuştu: “Buranın Türkleri olarak bu topraklarda FETÖ mensuplarını barındırmak bizlere haramdır. Milletimiz her zaman olduğu gibi devletin, milletin ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmuştur”.

33

Tahsin İbrahim, Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Ömür Şolendil’in yoğun programlarından dolayı Radoviş’e gelemediğini fakat okunması üzere bir mesaj gönderdiğini söyledi. T.C Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil mesajında, “15 Temmuz darbe teşebbüsü başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm Türkiye halkının kararlı, dirayetli ve cesur duruşu karşısında başarısız olmuştur. Dost Makedonyadaki soydaş, vatandaş ve tüm kardeşlerimizin Türkiye Cumhuriyeti devletine ve milletine yapılmaya kalkışılan bu hain darbe girişimi karşısında sergiledigi ‘Darbeye hayır milli iradeye destek mitingleriyle ve çeşitli açıklamalarla somutlaşan dayanışma ve birlik ruhu her türlü takdirin üstündedir” dedi.

Read Previous

Kosovalılar çocuklarını FETÖ okullarından alıyor

Read Next

Kakao yeni kokain mi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *