Radoviş’te Mevlid Kandili kutlandı

Radoviş’te faaliyet gösteren Doğu Makedonya Türkleri Derneği tarafından Mevlid Kandili vesilesiyle program düzenledi. 

Radoviş’te faaliyet gösteren Doğu Makedonya Türkleri Derneği tarafından Mevlid Kandili vesilesiyle program düzenledi. Programa Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı Dr. Beycan İlyas, Marmara Üniversitesi Eğitim Üyesi Prof. Dr. Ömer Çelik, Yesevi Yardım Hereketi Başkanı Mahmut Cömert, MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, çok sayıda davetli ve Radoviş halkı katıldı.

Programda konuşma yapan Doğu Makedonya Türkleri Başkanı Enver Hüseyin, “Bizler mutluyuz. İnşallah sizler de bugün alacağımız feyzlerle, değerli hocalarımızın konuşmalarıyla bizler aydınlatıp, ileri dönük bazı manevi değerlerimize de katkıda bulunacaklar. Buralarda bu programlarda yıllardır böyle etkiniklerde olduğum için müteşekkirim, mutluyum. Rabbim inşallah burada sizlerle daha nice programlar yapmayı nasip eder. Doğu Makedonya Türkleri Derneği yıllardır böyle programlar yapmaktadır. Biz sadece kültürel programlar değil, haliyle biz Doğu Makedonya Türkleri derneği olarak dinimize yakışır programlar yapmaya elimizden geldiği kadar çalışmaktayız. İşte bugün de sizin şahit olduğunuz gibi bir programla tekrar bir aradayız” şeklinde konuştu.

Programda konuşma yapan Yesevi Hareketi Başkanı Mahmut Cömert, “Burada kardeşlerimizin olduğunu biliyoruz ve onların yanınında olmak bizim için bir şereftir. Yesevi Hareketi olarak herzaman sizinle olacağımızı belirtmek isteriz. Programınız hayırlara vesile olur inşallah” dedi.

Programda konuşma yapan Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı Beycan İlyas, “Doğu Makedonya Türkleri Derneği son yıllarda düzenledikleri çok sayıda faaliyetler sayesinde Makedonya Sivil Teşkilatları arasında ön plana çıkmayı ve adlarından gittikçe daha fazla söz ettirmeyi başarmışlardır. Bugün burada alemlere rahmet efendimiz, yüce yaratıcının insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi, insanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber Allah’ın sevgilisi peygamberimiz efendimizin şefaatçimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın dünyaya teşrifinin yıldönümü münasebetiyle toplanmamıza da vesile olduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Programda Prof. Dr. Ömer Çelik ve Dr. Murat Kaya, Hz. Muhammed’in hayatı hakkında bilgi verdiler.

Program ilahi dinletisi ile sona erdi.

 

Read Previous

Türkiye ile Bulgaristan arasında yatırım alanında işbirliği

Read Next

Mevlid-i Nebi Yurt Dışı Açılış Programı Kosova’da Düzenlendi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *