Protestolarda yaralanan Arnavut polis Türkiye’de tedavi olacak

Arnavutluk Parlamentosu önünde düzenlenen protestoda dün yaralanan Arnavutluk Emniyet Memuru, özel tıbbi tedavi için Türkiye’ye gönderildi.

Arnavutluk Parlamentosu önünde düzenlenen protestoda yaralanan 2h6 yaşındaki Polis Memuru Ina Nuka, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın ambülans uçağıyla tedavisi için Ankara’ya gönderildi. Yaralı polis memuruna Arnavutluk İçişleri Bakanı Sandër Lleshaj ve Sağlık Bakanı Ogerta Manastirliu eşlik ediyor.

Arnavutluk İçişleri Bakanı Lleshaj, AA’ya yaptığı açıklamada, Türk hükümetinin onu Türkiye’ye çok hızlı bir şekilde göndermeyi mümkün kıldığını söyledi.

Tiran’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde görev yapan Muammer Hakan Cengiz, yaralanan Arnavut polis memurunun, Ankara Sağlık Bakanlığı özel bir tıbbi uçağı ile Ankara’ya gittiğini söyledi. Polis memuru İna Nuka’nın Arnavutluk Cumhurbaşkanı Edi Rama ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleriyle tedavi için Türkiye’ye gönderildiğini kaydeden Cengiz, “İna, Ankara’daki Özel Tedavi Hastanesinde tedavi edilecek. Türkiye’de sağlık konusunda çok özel bir tedavi ile kısa sürede iyileşmesini temenni ediyoruz. Böyle insani durumlarda Türkiye kesinlikle dost ve kardeş Arnavutluk’a her zaman yakın olacaktır. Bu özel durumlarda desteğimizi vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Hatırlanacağı üzere Arnavutluk’un başkenti Tiran’da inşa edilen Büyük Çevre Yolu Projesi’ne karşı düzenlenen protestoda çıkan arbedede, 12 polis ve bazı göstericiler yaralanmıştı.

Read Previous

“Gruevski, Soros’a bağlı kuruluşların takibinde”

Read Next

İlkokul öğrencilerinin kurs başvuruları başladı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *