Türkçe kitapları Balkan dillerine tercüme etmesiyle tanınan Balkanların önemli yayınevlerinden Logos-A Yayınevi Müdürü Prof. Dr. Adnan İsmaili, İstanbul’da düzenlenen “Uluslararası Dini Yayıncılar Birliği” kuruluş toplantısına katıldı.

Logos-A Yayınevi Müdürü Prof. Dr. Adnan İsmaili, Türkiyee Kültür ve Turizm Bakanlığı, Albayrak Grubu ve TİKA’nın katkılarıyla İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZU) ve Dini Yayıncılar Derneğince İstanbul’da düzenlenen “Uluslararası Dini Yayıncılar Birliği” kuruluş toplantısı ve 1. Uluslararası Dini Yayıncılık Çalıştayı’na katıldı.

Konuyla ilgili Logos-A Yayınevi’nden yapılan açıklamada, 50’ye yakın ülkeden yayıncıların katıldığı sempozyumda İslamofobi ile mücadele ve yayıncılar arası işbirliğinin ele alındığı belirtildi.

Prof. Dr. Adnan İsmaili’nin “İslamofobi ile Uluslararası Mücadelede Yayıncılık Sektörünün Rolü” konulu oturumun moderatörlüğünü yaptığı belirtilen açıklamada, “Çalıştay kapsamında Uluslararası Dini Yayıncıları Birliği kuruldu ve yönetim organları seçildi. Dr. Adnan İsmaili, Balkanlar temsilcisi olarak 9 üyeden oluşan yönetim kurulu üyeliğine seçildi.” ifadelerine yer verildi.

Toplantıya Balkan ülkelerinden Kuzey Makedonya’dan Logos-A Yayınevi, Arnavutluk’tan “Alsar” Yayınevi ve Bosna-Hersek’ten yayıncılar katıldı.

İki gün süren toplantıya TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın mesaj gönderdi.

Önceki Haber

8. Balkan Ülkeleri Diyanet İşleri Başkanları İstişare Toplantısı Edirne’de yapıldı

Sonraki Haber

Elif Elmas: Dünya Kupası’nda oyunda kalmak için kazanmak zorundayız