Prof. Dr. Abdülmecit Nuredin’in “Uluslararası İnsan Hakları Hukuku” Kitabı Yayımlandı

21 Aralık Türkçe eğitim Bayramı münasebetiyle ve Uluslararası Vizyon Üniversitesinin 7. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenlendi. 

Etkinlikler çerçevesinde, Prof. Dr. Abdülmecit Nuredin tarafından hazırlanan “Uluslararası İnsan Hakları Hukuku”  kitabın tanıtımı da gerçekleştirildi.

Söz konusu kitap, hukuk öğrencileri için hazırlanmış bir üniversite ders kitabıdır. Bu kitabın birinci kısmında “insan hakları hukukunun kavramsal çerçevesi”, ikinci kısmında “Evrensel Boyutta İnsan Haklarının Korunması”, üçüncü kısmında ise “Bölgesel Düzeyde İnsan Haklarının Korunması” ve son bölümde “Avrupa Hukukunda İnsan Haklarının Korunması” olmak üzere toplam dört bölüm, 708 sayfa ve 1453 dipnot şeklinde  incelenmiştir.

Kitap tanıtım bülteninde yer alan açıklamada, “Bu eser, ülkemizde “Uluslararası İnsan Hakları Hukuku” adı altında Türkçe yayımlanan ilk eserdir. Bu çalışma müellifin dördüncü eseridir. 2021 yılı Uluslararası Vizyon Üniversitesi tarafından bilim yılı olarak ilan edilmişti. Bu çerçevede 9 farklı faklı Uluslararası Vizyon Üniversitesi yayınları olarak yayımlandı. “Uluslararası İnsan Hakları Hukuku”  kitabı Uluslararası Vizyon Üniversitesi yayınları olarak yayımlanan ilk hukuk kitabıdır. Türkçe düşünelim, Türkçe okuyalım, Türkçe yazalım…” ifadelerine yer verildi.

Read Previous

Kuzey Makedonya’da ilk Omicron varyantı tespit edildi

Read Next

Büyükelçi Aylin Sekizkök, Türkan Bebeğin Katledilmesinin 37. Yıldönümü Vesilesiyle Mesaj Yayınladı