Prizren’de 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları kapsamında; Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı’nın desteklediği Kosova Türk Dernekler Birliği himayesinde Doğru Yol TKSD “Haci Başkim Çabrat” Tasavvuf Kolu Ramazan Özel Konseri düzenlendi.

Prizren Kültür Evi’nde düzenlenen konsere, KDTP Genel Başkanı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Milletvekilleri Enis Kervan, Fidan Brina Jılta, Türkiye Cumhuriyeti Prizren Muavin Konsolos İsmail Cenk Şen, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Priştine Müdürü Mehmet Ülker yanısıra çok sayıda davetli katıldı.

Konser öncesinde bir konuşma yapan KDTP Genel Başkanı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, “23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları çerçevesinde devam eden etkinliklerimiz, bura topraklardaki varlığımızın, dilimizin, kimliğimizin, benliğimizin ve sesimizin ne kadar gür ve diri olduğunun göstergesi. Bizler milli şuurumuzu ve tarih bilincimizi her daim canlı tutma mecburiyetindeyiz. Bu gece sahnede Doğru Yol TKSD Haci Başkim Tasavvuf kolu orkestresinde yer alan üstad sanatçılarımız ve genç nesil yeteneklerimizin birbirine harmanlanmış bir şekilde olması, sönmeyen meşale gibi mücadele ruhumuzun her zaman canlı tutulduğunun ve nesillerden nesillere aktarıldığının bir örneğini teşkil etmektedir. Emek veren herkesi yürekten tebrik ediyor, hepimizin 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Türk Temsil Heyeti Başkanı Piyade Kurmay Albay Fatih Cansız ise yaptığı konuşmada, “Birlik ve beraberliği bayramlarla daha da kenetlenen Kosova Türkleri’nin yüreği daha güçlü atacak, Kosova Türkleri her geçen gün daha müreffeh ve huzurlu bir geleceğe uyanacaktır. Hiç şüpheniz olmasın ki Türkiye, her zaman kardeşlerinin yanında olmaya, sizlerin sevinciyle sevinirken, dertlerinizle dertlenmeye devam edecektir. 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı vesilesiyle, Anadolu’dan kardeşlerinizin selamını iletiyorum. Bayramımız kutlu olsun, Kosova Türkü’nün yüzü, geleceği, kalbi aydınlık olsun.” dedi.

Kosovaport

Önceki Haber

Berisha: Rama cumhurbaşkanı olmak istiyor

Sonraki Haber

23 Nisan Türkiye’de coşkuyla kutlanıyor