Prizren’de Kızılay iftar sofrası

Ramazan’da dünyanın birçok noktasında gıda yardımlarına başlayan Türk Kızılayı, onbinlerce Müslümanı bir araya getirecek iftar sofralarını da kurmaya başladı. Bu sofralardan biri de Prizren’de kuruldu.

Türk Kızılayı ilk defa aynı anda 33 ülkede iftar verdi. Bu ülkelerden biri de Kosova oldu. Kosova’nın tarihi şehri Prizren’de verilen iftara 500 kişi katıldı. Dünya Yetimler Günü vesilesiyle verilen iftar yemeğine Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ve Prizren Başkonsolosu Eylem Altunya da katıldı.

Türkiye’nin her daim Kosova’nın yanında olacağını belirten Büyükelçi Kılıç, paylaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği Mübarek Ramazan ayında Türk Kızılayı’nın çok önemli faaliyet gerçekleştirdiğini kaydetti.

Büyükelçi Kılıç, “Kosova’da çok etnili, çok kültürlü bu dost ülkede Türkiye olarak en büyük temennimiz, Kosova’da barış ve huzurun daim olması, karşılıklı anlayış, saygı ve hoşgörü çerçevesinde birlik ve beraberliğin devam etmesidir” dedi.

Türk Kızılayı, içerisinde bir aileye birkaç hafta yetecek kadar gıda bulunan yardım paketleri de dağıttı. Türk Kızılay’ı Prizren’de 100 aileye yardım paketi dağıttı.

Kosovaport.com

Read Previous

‘Türkiye’nin güçlü olması Balkanlar’da istikrarın teminatı’

Read Next

Bulgaristan’da belediyeden ırkçı karar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *