Prizren Türk Kültür Merkezi projesi için işbirliği anlaşması imzalandı. İşbirliği anlaşması, Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ile Prizren Belediyesi Başkanı Mytaher Haskuka tarafından imzalandı.

İmza törenine, Milletvekilleri Fidan Brina Jılta ile Enis Kervan, KDTP Prizren Şube Başkanı Levent Buş, Prizren Belediyesi Turizm ve Kalkınma Müdürü Sevil Liman Kazaz, KDTP Prizren Belediye Meclisi temsilcileri Sencar Karamuço, Serdan Kervan ve Cengiz Çesko da katıldı.

İmzalanan anlaşmayla Bölgesel Kalkınma Bakanlığı, Prizren’de uzun zamandır beklenen Türk Kültür Merkezinin inşası için bu yıl ve önümüzdeki yıl maddi destek sağlayarak, en kısa zamanda tamamlanması için katkı sunacak.

Prizren Türk halkının bu merkezde kültür ve sanat etkinliklerinin bir arada yaşatılacağı bir merkez olmasının öneminden bahseden Damka, Parti olarak vaatlerini yerine getirmeye devam ettiklerini de altını çizdi.

Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka da, desteklerinden dolayı Damka’ya teşekkür ederek, Prizren Belediyesi’nde tüm topluluklara verilen hizmetlerin artarak devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

Halkbank Üsküp’ten ihtiyaç sahiplerine elektrikli tekerlekli sandalye bağışı

Sonraki Haber

Hırvatistan’da Kahramanmaraş’a yoğun ilgi