Kosova Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyesi üzerine Hükümet tarafından Covid-19  karşıtı önlemlerin yürürlüğe girmesinin ardından,  ülke çapında tüm kafe, restoran ve  barlar kepenk indirdi.

Buna rağmen Kosova Gastronomi Derneği Başkanı ve “Bagolina” restoranının sahibi Petrit  Kllokoqi, hükümetin tedbirlerini protesto etmek için ilginç bir yol seçti.

Restoranda masa etraflarına vitrin mankenlerini oturtan Kllokoqi, restoranda sıradan bir günü canlandırmayı istedi.

Kllokoç, vitrin mankenlerini müşteri gibi imiş sandalyelere oturtarak, bu yaratıcı protesto ile, restoranın bu şekilde görünmesi gerektiğini belirtiyor.

“Restoran şu andaki  gibi görünmeli.  Restoran  içinde yaratıcı bir protesto yapmaya karar verdik. Bu, yerleştirdiğimiz bazı vitrin mankenleri  sayesinde oldu, bu yüzden “Bagolina” restoranında işler,  normal bir gün gibi görünecekti. Bu vitrin mankenleri, herkesin seyahat ettiğini ve başka ülkelere gittiğini bildiğimiz için şu anda bölge ülkelerinden gelmekteler.” şeklinde açıklama yapan Petrit Kllokoqi, virüs salgının yayılmasının önlenmesi için hükümet tarafından yen yeni tedbirlerin alınmasıyla uzlaşmadığını söyledi.

Kosova Gastronomi Derneği Başkanı Kllokoqi, Hükümet’in gastronomi hizmetlerinin işinin   12 gün süreyle durdurulmasını amaçlayan   tedbirlerini mantıksız ve yersiz buluyor. Kllokoçi, en yeni tedbirlerin yürürlüğe koyulmasının hiç bir haklı gerekçesi olmadığına dikkat çekti.

Kosovaport

Önceki Haber

DSÖ: Aşıların küresel dağılımında şok edici bir dengesizlik var

Sonraki Haber

AB’den Yunanistan’ın sorunlu kredi programını uzatmasına onay