Priştine’de Filistin’e destek yürüyüşü düzenlendi

Filistin’e destek için Kosova’nın başkenti Priştine’de protesto yürüyüşü düzenlendi.

Yürüyüşte İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları protesto edildi.

Protesto yürüyüşüne katılan Kosovalılar tarafından,   İsrail’in saldırlarında hayatını kaybeden çocukların  fotoğraflarının yer aldığı pankart açıldı.

Priştine’nin Merkez meydanında toplanan yüzlerce kişi, şehrin araç trafiğine kapalı caddesinde yürüyüş düznleterek, “Filistin ve insan hakları için ayağa kalk”, “Soykırımı durdurun” sloganları attı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto eden göstericiler, ellerinde Filistin bayraklarıyla Gazze’ye yönelik saldırıları kınayan pankartlar taşıdı.

Gösterinin organizatörlerinden Albert Berisha, katılımcılara seslenerek, bu etkinlikle güçlünün yanında değil, adaletin yanında oldukları mesajını verdiklerini söyledi.Özgürlüğün değerinin hayattan daha pahalı olduğunu ve bu yüzden Filistin’e özgürlüğün gelmesi gerektiğini belirten Berisha, “Bugün Gazze’de yaşananlar sistematik terördür, etnik temizliktir, katliamdır, soykırımdır. Toplu katliamlar, su ve gıda kesintisi, mutfak, okul, cami ve hastanelerin bombalanması savaş suçu ve insanlığa karşı suçtur.” diye konuştu.

Filistine destek protestosu olaysız sona erdi.

Kosovaport

Read Previous

Yunanlılar kumara 22,7 milyar euro harcadı

Read Next

Arnavutluk’ta 7. Tiran Maratonu düzenlendi