Priştine havalimanı pist uzatma çalışmaları tamamlandı

Priştine “Adem Jashari” Uluslararası Havalimanı pistinin uzatılması ve aydınlatılması çalışmaları tamamlandı.

Priştine Havalimanı pisti 2 bin 500 metreden 3 bin 40 metreye uzatıldı.

Uçak pistinin uzatılması ve aydınatılması çalışmalarının tamamlanması vesilesiyle, Altyapı Bakanı Liburn Aliu’nun da katılımıyla Priştine Havalimanı’nda basın toplantısı düzenlenedi.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Bakan Aliu, “proje tamamlandı ve bu kapsamda birçok düzenleneme yapıldı. Yeni navigasyon sisteminin kurulumu gerçekleştirildi. Buna yönelik kullanım eğitimleri de tamamlandı. Ayrıca, son teknoloji hava tahmin sisteminin kurulmasıyla birlikte, uçuş iptali olasılıkları azaltılmış oldu” ifadelerini kullandı.

KFOR Generali Ferenx Kajari de, Priştine Havalimanı’nın çok iyi bir altyapı oluşturduğunu ve pisti uzatarak bu alanda ilerleme kaydettiğini söyledi. Kajari ayrıca, altyapı iyileştirmelerinin Kosova’daki havacılık ve genel olarak Balkan bölgesi için olumlu bir adım olduğunu söyledi.

Priştine Uluslararası Havalimanı Operasyon Direktörü Gökmen Arıtay ise, “bu projeyi sonuçlandırmayı başardığımız ve hava taşımacılığını geliştirme fırsatına sahip olacağımız için gururluyuz” dedi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Bosna Hersek Diyaneti Medya Merkezi Genel Müdürü Amir Sakic, AA’yı ziyaret etti

Read Next

Afrim Gashi’den 21 Aralık tebrik mesajı