Preşova’da Türkiye için destek mitingi

Proşva halkı Türkiye’de yaşanan menfur darbe girişimine karşı Türk halkı ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için destek mitingi düzenledi.

Preşova halkı, “Destek Vadisi” ve “Sadece İnsanlar Sonucu Belirler” sloganlarıyla Türkiye’nin meşru ve demokratik bir hükümet tarafından yönetildiğini ve hiç kimsenin halkın iradesine karşı hareket etme cesaretleri olmadığını vurguladı.

Protesto organizatörlerinden biri olan gurbetçi Erhan Lutfiu, “Bu dayanışma mitinginin kötü yorumlanmaması gerektiğini, biz sadece protesto etmiyoruz, ancak biz bir dayanışma içinde kardeş Türk halkına ve Türkiye devletine mesajlarımızı iletiyoruz” dedi.

Mitingte Türkiye halkına güçlü bir şekilde desteklerini ileten bir kadın, “Allah’ım bizi Cumhurbaşkanı Erdoğan’sız bırakma, burada ve her yerde Türkiye’nin ve Müslümanların durumunu desteklemek için bulunmuş bulunmaktayız. İhtiyaç varsa Türkiye’ye gelir, tankın önünde durur, çocuklarım ne varsa hayatımı veririm. Yeterki Türkiye ve dünya genelindeki Müslümanlar yaşasın” dedi.

Read Previous

Kosova – Karadağ sınır sorununa koalisyon çözümü

Read Next

Mültecinin eşyalarını almasına izin vermediler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *