Polisi tehdit eden Pkk yandaşına tokat gibi cevap

Gözaltına alınan PKK’lı ‘Ben yalnız değilim, benim arkamda binler var’ demesi üzerine görevli bir polis memuru: ‘Bizim de arkamızda 75 milyon Türkiye var’ cevabını verdi.

Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde, bir aracın içinde 3 kişiyle birlikte ölü ele geçirilen ve Şanlıurfa’da defnedilen PKK’lı Mizgin Karageçili’nin taziyesine gitmek için toplanan grup ile polis arasında gerginlik çıktı. Aralarında HDP ve DBP’lilerin de bulunduğu 18 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Geçen perşembe günü Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde bir otomobilde 3 kişiyle birlikte ölü ele geçirilen, PKK’nın sözde gençlik eylem sorumlusu ‘Hejor’ kod adlı Mizgin Karageçili’nin cenazesi, cuma günü Gazibey Mahallesi’nde toprağa verildi.

Süleymaniye Mahallesi’nde bugün toplanan 50 kişilik grup PKK’lı Karageçili’nin taziye çadırına gitmek için bekledikleri sırada grupta bulunan bir kişi, TOMA ve zırhlı araçlarla önlem alan polislere “Neden bu kadar güvenlik önlemi alıyorsunuz?” diye bağırdı.

ALÇAK TEHDİDE TOKAT GİBİ CEVAP

Bunun üzerine toplanan grup ile polisler arasında gerginlik çıktı. Polisler, gerginlik üzerine PKK’lının taziyesine gitmeye hazırlanan ve 18 kişiyi yaka paça gözaltına aldı. Gözaltına alınan bir terörist sempatizanı ise polise alçak tehditte bulunarak, “Sizin tüm yaşam alanlarınızı alt üst edeceğiz. Ben bir kişi değilim, benim arkamda binlerce insan var” dedi. Bunun üzerine bir polis memuru ise, “Bizim arkamızda da 75 milyonluk Türkiye var. Devlet var devlet. Göreceksiniz devletin gücünü” dedi. Bunun üzerine PKK sempatizanı sesini kesti.

Read Previous

İstanbul Valiliği: Patlamada 4 kişi hayatını kaybetti

Read Next

Saldırıda ölenlerden üçü İsrailli, biri de İranlı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *