Pirlepe ve Bayrampaşa Belediyeleri arasında işbirliği

Pirlepe Belediyesi heyeti, İstanbul Bayrampaşa Belediyesi’ni ziyaret etti.

Pirlepe Belediyesi meclis başkanı Mile Talevski önderliğindeki heyet sosyo-politik, ticari ve kültürel ilişkiler kurmak amacıyla İstanbul Bayrampaşa Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Makedonya milletvekili Hari Lokvenec de hazır bulundu. Bayrampaşa Belediyesi’nin davetlisi olarak İstanbul’a giden Pirlepe heyeti, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner ile bir görüşme gerçekleştirdi. Heyet aynı zamanda Bayrampaşa Yahya Kemal İlkokulu ve iş adamları ile temaslarda bulundu.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner tarafından çok güzel ağırlandıklarını ifade eden Pirlepe Belediyesi meclis başkanı Mile Talevski, “Belediye düzeyinde daha fazla ilişki için büyük önem taşıyacak bilgi alışverişinde bulunduk” dedi. Türk işadamlarının, Pirlepe Belediyesi’ne yatırım ve ticari ilişkiler kurmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Talevski, özellikle çok sayıda Türk vatandaşı olan Kanatlarcı köyüne yatırım yapmak için özel bir ilgi olduğunu söyledi.

Bayrampaşa Belediyesi Başkanı Atilla Aydıner’in Pirlepe ile işbirliği arzusundan etkilendiğini söyleyen milletvekili Lokvenec, “İki milyon nüfuslu bu belediye ile gerçek ve verimli bir işbirliği bekliyoruz. Ziyareti Belediye Başkanı İliya Yovanoski adına yapıyorum. Harika anılar ve kaliteli bir işbirliğinin kurulacağına olan inancım ile Pirilepe’ye geri dönüşü bekliyorum. Ev sahiplerimiz, Makedonya için ikinci evlerini hissettiklerine dair büyük duygular beslediklerini söyledi” ifadelerini kullandı.

Üç günlük Türkiye ziyaretine katılan Kanatlar Köyü “Kiril ve Metodiy” İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Bayram Yusufovski, “1.900 öğrencinin eğitim aldığı ve %30’unun Pirlepe Kanaatlar kökenli Yahya Kemal ilkokulunu ziyaret ettik. Her iki okul için işbirliği girişimi başlatmanın temel nedeni buydu. Aynı zamanda Bayrampaşa “Yahya Kemal” İlkokulu’ndan 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlamaları vesilesiyle yaklaşık 20 öğrenci ve öğretmen için bir davet aldık” ifadelerini kullandı.

Prilep heyeti, aynı zamanda İstanbul Pirlepeliler Derneği ile de bir araya geldi.

 

Read Previous

Kosova Meclisi FETÖ’cülerin sınır dışı edilmesini konuştu

Read Next

FETÖ’cülerin Kosova’da milyonlarca avrosu olduğu iddiası

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *