Petrovska: Şu anda ülkenin güvenliğine ve istikrarına yönelik bir tehdit yok

Kuzey Makedonya Savunma Bakanı Slavyanka Petrovska, şu anda ülkenin güvenliğine ve istikrarına yönelik bir tehditin olmadığını söyledi.

Savunma Bakanı Slavyanka Petrovska bugün, bölgedeki ve ötesindeki son gelişmelerin Kuzey Makedonya’nın istikrarı ve güvenliğine tehdit oluşturmadığını bildirdi.

Ulusal düzeyde sahip oldukları bilgilere göre ülkemizin güvenli ve istikrarlı olduğunu kaydeden Petrovska, ‘’Geçtiğimiz dönemde bilgi olarak paylaştıklarımıza göre, bugünkü adreslerimizin bir kısmı da güvenlik durumunun değerlendirilmesi ve aynı zamanda birbirimizle iş birliği yapma şeklimizle ilgiliydi. Bölgedeki her ülkenin bugün birbirimizle paylaştığı bilgilerin paylaşımı son derece önemlidir, çünkü bu şekilde ulusal düzeyde güvenlik ve istikrarı garanti altına almakla görevli kurum veya hizmetlere olanak sağlıyoruz, ama aynı zamanda daha geniş çapta derhal bilgi sahibi oluyoruz.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Petrovska, siyasi açıdan bakıldığında, ister küçük ister büyük ölçekte olsun, istikrarsızlaştırmaya yönelik herhangi bir girişim konusunda hâlâ endişelerin bulunduğunu söyledi.

Read Previous

BM raportörleri, İsrail’in Filistinlilere karşı gerçekleştirdiği ağır ihlallerle soykırım yapmakta olduğunu bildirdi

Read Next

Yunanistan’da polis kurşunuyla öldürülen genç için düzenlenen eylemde arbede çıktı