Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski, Bulgaristan Başbakanı Kiril Petkov ile yapacakları görüşmede Dışişleri Bakanlıkları arasındaki görüşmelerin gidişatını ele alacaklarını söyledi.

24 Mayıs – Aziz Kiril ve Metodiy Günü kutlamaları vesilesiyle Vatikan ve Roma’da bulunan Başbakan Dimitar Kovaçevski, Bulgaristan Başbakanı Kiril Petkov ile bir görüşme gerçekleştirecek.

Görüşme öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kovaçevski, Bulgaristan Başbakanı Kiril Petkov ile Roma’da yapacakları görüşmede Dışişleri Bakanlıkları arasındaki görüşmelerin gidişatını ele alacaklarını söyledi.

Bulgar Başbakan Petkov’la çeşitli konularda düzenli olarak iletişim halinde olduklarını kaydeden Kovaçevski, “Bugün Vatikan’daki diğer yetkililerle, uluslararası ilişkilerden sorumlu kişilerle, Vatikan Sekreteri ile bir görüşmemiz oldu. Öğleden sonra Bulgaristan Başbakanı ile de bir görüşmemiz olacak. Bulgaristan Başbakanı ve ben çeşitli konularda düzenli iletişim halindeyiz ve bugün Roma’da oldukları için Dışişleri Bakanlıkları arasındaki görüşmelerin ilerlemesini görüşmek üzere bir toplantı yapacağız.” diye konuştu.

Önceki Haber

Bulgaristan’da komünist rejimin Türk toplumuna asimilasyon zulümleri anıldı

Sonraki Haber

Benzine yarım denar zam, dizele 1 denar indirim