Pendarovski: (Türkiye’de yakalanan) Lyupço Palevski’nin iadesi yakında gerçekleşecek

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, iki kişinin katil zanlısı olan ve Balıkesir’de Türk polisi tarafından yakalanan Lyupço Palevski’nin iadesinin yakında gerçekleşeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Sitel Televizyonu’nun “Günün Konusu” programına verdiği röportajda, çifte cinayet zanlısı Lyupçı Palevski-Palço davasıyla ilgili konuşurken, iadesinin yakın zamanda gerçekleşeceği beklentisini dile getirdi.

İadeyle ilgili sadece teknik meselelerin kaldığını vurgulayan Pendarovski, şöyle konuştu:

“Bu öğleden sonra geç saatlerde, kendisinin iadesinin güvenlik-istihbarat açısından tartışmalı olmadığı ve iki adalet bakanlığı arasında gerçekleşen ve uluslararası hukuki yardım olarak adlandırılan şeyin pratikte yalnızca teknik ayrıntılarının kaldığı bilgisini aldık. Bu bir tartışma konusu olmadığı için bazı FETÖ mensuplarıyla ilgili sorular vardı, hatırlarsınız… hiçbir koşul olmayacak. Bu açıdan bakıldığında iş temizlendi, temizlendi ve artık geriye kalan tek şey, teknik nitelikteki devir teslim ayrıntıları üzerinde anlaşmaya varmaktır. Yani bu iade çok yakında gerçekleşebilir.”

Read Previous

ABD: Bosnalı Sırplar ‘ulusal gün’ kutlamalarıyla suç işliyor

Read Next

Pendarovski: İkinci dönem için aday olup olmayacağıma Şubat ayının ikinci yarısında karar vereceğim