Pendarovski: Tüm adaylarla tartışmayı kabul ediyorum, Mickoski de gelsin

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yaklaşırken Türk milletvekili adayları çalışmalarını sürdürüyor.

Mevcut cumhurbaşkanı ve iktidardaki Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) tarafından desteklenen cumhurbaşkanı adayı Stevo Pendarovski, diğer 6 rakibiyle tartışmayı kabul ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı adayı Pendarovski tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bir cumhurbaşkanı adayı olarak, rakiplerimle her zaman siyasi tartışmaları kabul ediyorum, ancak kampanya başlamadan önce de belirttiğim gibi, Devlet Seçim Komisyonu tarafından onaylanan yedi cumhurbaşkanı adayının tamamının tartışmalara dahil edilmesi konusunda ısrar ediyorum.” ifadelerine yer verildi.

Bu yüzden ilk önce 2 büyük tartışma yapılmasını önerdiğini anımsatan Pendarovski, “Tartışmaların tarafsız bir zeminde yapılması ve tüm ulusal televizyon kanallarının bunları yayınlaması planlandı. Tartışmalarda yedi aday çalışma programlarını sunmak için eşit koşullara sahip olacaktı.” diye konuştu.

Açıklamada “Şu ana kadar medyadan bir TV tartışmasına katılmak üzere aldığımız davetlerde, yedi adayın tamamının planlanan tartışmalardan herhangi birine katılacağına dair bir bilgi almadım.” denildi.

Read Previous

Priştine’de korkutan patlama

Read Next

TGK Merkez Jupa Teşkilatı Filistin’e Nakdi Yardım Kampanyası Düzenliyor