Pendarovski: Siyaseti, ordudan mümkün olduğu kadar uzak tutalım

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, siyasetin mümkün olduğu kadar ordudan uzak tutulması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, “General Mihailo Apostolski” Ordu Akademisi’ndeki yeni teğmen subaylarının terfisi ve 25. sınıf öğrencilerin yemin törenine katıldı. Törene, Savunma Bakanı Radmila Şekerinska, Genelkurmay Başkanı Korgeneral Vasko Gyurçinovski ile bakanlık ve ordudan diğer üst düzey konuklar katıldı.

Cumhurbaşkanı Pendarovski burada yaptığı konuşmada, “Çok önemli olan ve çalışma hayatı boyunca istisnasız her gün hep birlikte yapmamız gereken siyaseti mümkün olduğu kadar ordu saflarından uzak tutmaktır. İktidardaki siyasi partiler, kişisel ve siyasi inançlarınız ne olursa olsun devlete hizmet etmelisiniz. Herhangi bir profesyonel ordunun temeli bu olduğundan, siyaset ordunun dışında olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Teğmenliğe terfi eden herkes için harika bir gün olduğunu ve subay rütbesinin orduya ve vatana karşı şeref, haysiyet ve sorumluluk anlamına geldiğini vurgulayan Pendarovski, “Ordu yapılarına yeni enerji, yeni bilgi ve beceriler kazandırmanızı ve son dört yılda öğrendiğiniz her şeyi komuta ve birliklere aktarmanızı, bu sayede Ordunun muharebe hazırlığının ve moralinin güçlendirilmesine katkıda bulunmanızı bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Hırvatistan, Azerbaycan petrolünün en büyük ikinci müşterisi haline geldi

Read Next

Avrupa’da birkaç ayda Kovid-19 vakalarının çoğu Omicron kaynaklı olabilir