Pendarovski: Mickoski büyükelçiliklere giderek ilk önceliğinin Bulgarların Anayasaya dahil edilmesi olacağına dair sözler veriyor

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yaklaşırken, siyasi parti ve adaylar seçim çalışmalarını sürdürüyor. 

İktidardaki Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği’nin (SDSM) cumhurbaşkanı adayı Stevo Pendarovski, Ustrumca mitinginde vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı adayı Stevo Pendarovski, Ustrumca vatandaşlarının önünde VMRO-DPMNE ve Hristijan Mickoski’nin anayasa değişiklikleriyle ilgili tutumuna değindi.

Mickoski ne zaman yabancı büyükelçiliklerle konuşsa, onlara ilk önceliklerinden birinin Bulgarları Anayasaya dahil etmek olacağını söylediğini ifade eden Pendarovski sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ne zaman parti liderleri önünde ya da Makedon kamuoyu önünde konuşsa, tam tersini söylüyor. Bunun sadece boş bir gevezelik ya da dedikodu olmadığını şu ifadeler gösteriyor: İki gün önce kardeş partilerinin Almanya’daki CDU’dan yüksek bir temsilcisi görüldü, Makedon medyasına bir açıklama yaparak yönetimle konuştuğunu söyledi. Mickoski’nin de aralarında bulunduğu VMRO-DPMNE partisinin önde gelen adayları anayasa değişikliklerinin öncelikleri olduğuna inanıyorlardı. Ve şimdi kiminle konuştuğuna bağlı olarak farklı tepki veren bir adam görüyorsunuz. Yabancıların önünde başka, kendi halkının önünde başka konuşan bir adama nasıl güvenebilirsin?”

Read Previous

Davkova: İktidara gelenler seçilmiş değil, siyasi pazarlıklarla bakan ve milletvekili oldular

Read Next

Nesil Derneği, 23 Nisan etkinliği düzenleyecek