Pendarovski: Hepimizin Makedonya’yı gelişmiş, demokratik ve Avrupalı, mutlu vatandaşlardan oluşan bir ülke olarak görmek istediğini biliyorum

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yaklaşırken, siyasi parti ve adaylar seçim çalışmalarını sürdürüyor. 

İktidardaki Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği’nin (SDSM) Cumhurbaşkanı adayı Stevo Pendarovski, Debre ve Mavrovo – Rostuşe belediyelerinin sakinleriyle bir araya geldi.

Bir arada yaşamanın ne demek olduğunu en iyi o bölgedeki insanların bildiğini ve birbirlerine nasıl yardım edeceklerini bildiklerini ifade eden Pendarovski, etnik gruplar arası ilişkiler alanında şu ana kadar en istikrarlı olanın Makedonya olduğunu belirtti.

Pendarovski burada yaptığı konuşmada, “”Debre ve Mavrovo bölgeleri, en zor zamanlarda bile bu geniş bölgede yaşayan Makedonlar, Arnavutlar, Türkler, Ulahlar, Romanlar, Boşnaklar birbirlerine nasıl yardım edeceklerini ve birbirlerini nasıl bulacaklarını bildikleriyle övünebilirler.” ifadelerini kullandı.

Bu doğrultuda Pendarovski, kendisi için tüm vatandaşların aynı olduğunu ve vatandaşları hangi dine veya inanca göre değil, sadece insanlar ve insan olmayanlar olarak ayırdığını sözlerine ekledi.

Read Previous

Üsküp’te “Türk Edebiyatının Batı Kaynakları” konulu konferans düzenlendi

Read Next

Dimitrievski: Vatandaşların, vatandaşlarla birlikte ve vatandaşlar adına cumhurbaşkanı olacağıma söz veriyorum