Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, bugün, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanla telefon görüşmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Pendarovski, görüşmede, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti vatandaşları adına ve kendi şahsi adına Türkiye’den gönderilen tıbbi kıyafetler, maskeler ve testlerden oluşan tıbbi malzemeler hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğana teşekkür ederek, küresel seviyede COVID-19 ile yapılan mücadelede ülkeler arası ittifakın ve dayanışmanın önemini arz etti.

Pendarovski aynı zamanda, 40.000 üzerinde vakayla ve 800 üzerinde ölüyle ilk on ülkeye girdiğini bulundurarak, COVID-19 ile mücadelede Türkiye ile dayanışma içinde olduğunu söyleyip destklerini sundu. Bu hususta, Pendarovski, hayatını kaybedenler için başsağlığı, COVID 19 hastaları için acil şifalar diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Kuzey Makedonya’nın pandemiye karşı bölgede ilk önlem alan ülkelerden olduğu,  dolayısıyla durumun stabil olduğu bilgisini veren Cumhurbaşkanı Pendarovski, iki ülke arasındaki güçlü ekenomik bağlarını vurgulayarak, ülkenin, pandemiden sonra meydana çıkacak olan ekonomik sorunlarla başa çıkmaya hazırlandığını ifade etti.

Pendarovski ve Erdoğan, her iki ülkenin ikili ilişkilerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Pendarovski ayrıca Kuzey Makedonya’nın stratejik hedeflerinden biri olan NATO üyeliğindeki başarısında Türkiye’nin verdiği önemli destek için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini sundu.

Önceki Haber

Balkanlar’daki koronavirüs gelişmeleri

Sonraki Haber

Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 908’e yükseldi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × four =