Pendarovski, cumhurbaşkanı adaylarıyla iki ana münazara planlıyor

24 Nisan seçimlerinde ikinci dönem için aday olacak cumhurbaşkanı adayı Stevo Pendarovski, 4 Nisan’da başlayacak seçim kampanyasının başında ve sonunda yapılacak iki ana münazaraya altı rakibini davet edecek.

Bugün Seçim Merkezi tarafından yapılan açıklamada, iki ana tartışma fikri diğer cumhurbaşkanı adaylarına iletildi ve onlar da bu teklifi şimdilik reddetmedi, kabul edip etmeyecekleri henüz belli değil.

Pendarovski’nin Seçim Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre ana tartışmalar tarafsız bir zeminde düzenlenecek, adayların her biri organizasyona katılacak, bir moderatör tarafından yönetilecek ve masraflar karşılanacak.

Adayların her biri kendi seyircisini getirme olanağına sahip olacak, medya temsilcileri de davet edilecek ve adaylara soru sorulabilecek.

Ana münazaralar 180 dakika sürecek. Pendarovski Seçim Merkezi, diğer adayların aynı fikirde olup olmayacağına ilişkin nihai yanıt için Çarşamba gününe kadar beklediklerini açıkladı.

Ana münazaralar yedi adayın tamamı için geçerli olacak, adaylardan biri kabul eder, biri etmezse fikir hayata geçirilmeyecek.

Read Previous

DSK, cumhurbaşkanlığı adaylarını onayladı

Read Next

DSÖ Genel Direktörü: Tarih hepimizi Gazze’deki çocukların katlandığı sıkıntılardan dolayı yargılayacak