Otobüs kazasında hayatını kaybedenler Gostivar’da anıldı

Gostivar’a bağlı Aşağı Banisa köyündeki Genç Kalemler Derneği tarafından geçtiğimiz yıl Üsküp-Gostivar otoyolunda gerçekleşen kazada hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti, sohbet ve duanın yapıldığı programa Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Murat Alkan, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Serhat Kula, Kuzey Makedonya Maarif Vakfı Direktörü Mustafa Dillioğlu’nun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Genç Kalemler Derneği’nden yapılan paylaşımda anma programına katılanlara teşekkür edildi.

Öte yandan Türk Gençlik Kulübü’nden yapılan açıklamada kazada hayatını kaybedenler için hatim okunduğu belirtilerek, “13.02.2019 tarihinde Üsküp – Gostivar karayolunda gerçekleşen acı verici kazadaki şehitlerimiz için dağıttığımız cüzlerle 118 hatmi şerife ve 41 yasin-i şerife ulaştık, okuyan herkesten Allah razı olsun. Kazada hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kalanlara da sabır diliyoruz. Allah okumuş olduğumuz tüm dua ve hatimleri kabul etsin.” ifadelerine yer verildi.

Hatırlanacağı üzere 13 Şubat 2019 tarihinde Üsküp – Gostivar otoyolunda 15 kişinin hayatını kaybettiği ve 30’dan fazla kişinin yaralandığı feci bir otobüs kazası meydana gelmişti.

Read Previous

Sırbistan Milli Günü Ankara’da kutlandı

Read Next

“Priştine’nin 7 aylık suyu kaldı”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × two =