Osmani – Szijjarto: Avrupa fikri etrafında birleşelim

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto İle bir görüşme gerçekleştirdi.

Macaristan Cumhuriyeti Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjártó, Dışişleri Bakanı Bujar Osmani’nin davetlisi olarak Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’ne bir çalışma ziyareti gerçekleştiriyor.

Gelecek yılın ikinci yarısında Macaristan’ın AB’ye başkanlık edeceğini söyleyen Osmani, ‘’Daha önce olduğu gibi Macaristan’ın Avrupa entegrasyonumuzu güçlü ve yüksek sesle destekleyeceğini umuyorum. Onun için hepimiz Avrupa fikri etrafında kenetlenmeli ve uzun yıllar süren bekleyişin ardından, jeopolitik koşullar nedeniyle fiilen ivme kazanan AB’ye katılım sürecinin bir daha çıkmaza girmemesini sağlamalıyız.’’ ifadelerini kullandı.

Bakan Szijjártó, Macaristan’ın yaklaşan AB Konseyi Başkanlığı sırasında Batı Balkan ülkeleriyle AB’nin genişlemesine önemli ölçüde odaklanacağına ve Kuzey Makedonyanın AB’ye katılım sürecinin en güçlü destekçilerinden biri olmaya devam edeceğine dair kesin inancını iletti.

Read Previous

Yunanistan’da polis kurşunuyla öldürülen genç için düzenlenen eylemde arbede çıktı

Read Next

Gazze Limanını ele geçirdiğini duyuran İsrail, Mavi Marmara Şehitleri Anıtı’nı yıktı