Osmani: Sadece resmi maaşla geçiniyorum ve bu benim için önemli

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, sadece resmi maaşla geçindiğini ve bunun kendisi için önemli olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, yalnızca memur maaşıyla geçindiğini ve gelirin kendisi için çok önemli olduğunu söylüyor.

Osmani, vatandaşların düşük maaşlarla yaşamanın zor olduğuna dair şikâyetlerini anladığını ancak diğer politikacıların maaşın kendileri için önemli olmadığını söylemelerine katılmadığını ifade etti.

Gazetecilerin, Mart ayından bu yana % 78’e varan oranlarda artırılan memur maaşlarına ilişkin duyurulan düzeltmeyle ilgili tutumu sorulduğunda, Bakan Osmani, yalnızca maaşıyla geçindiğini fakat önceliğin vatandaşın ve düşük maaşlıların standardı olması gerektiğini belirtti.

Osmani, “Popülist olarak anlaşılmak istemiyorum ama politikacıların maaşlarını umursamadıklarını söylemelerinin övünülecek bir şey olduğunu düşünmüyorum, çünkü bir bakıma umursamadıklarını söyleyerek sadece maaşlarıyla yaşamadıklarını söylemiş oluyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

İçişleri Bakanlığı okullarda eğitim atölyeleri düzenliyor

Read Next

K. Makedonya’nın 7 ülkedeki yeni büyükelçileri belli oldu