Osmani, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Kosova’ya davet etti

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, üst düzey temaslarda bulunmak üzere Priştine’ye gelen Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay’ı kabul etti.

İki ülke arasındaki ilişkilerin derinleştirilmesi imkanklarının ele alındığı görüşmede, Cumhurbaşkanı  Osmani,Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kosova’yı ziyaret etme davetini yineledi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada,  Osmani’nin , görüşmede Türkiye’den Kosova’nın uluslararası kuruluşlara üyeliği  için destek istediği belirtildi.

“Cumhurbaşkanı Osmani, Bakan Yardımcısı Kemal Bozay ile ikili iş birliği, iki devlet arasında iş forumu düzenlenmesi, dış politika, savunma, güvenlik, sağlık ve diğer karşılıklı ilgi alanlarında işbirliği konularını ele aldı. Cumhurbaşkanı Osmani, mevkidaşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı her iki taraf için de uygun bir zamanda Kosova Cumhuriyeti’ne ziyaret davetini yineledi” ifadelerine yer verilen yazılı açıklamada, görüşmede, Kosova’daki  siyasi ve güvenlik gelişmelerin de ele alındığı kaydedildi.

Görüşmede, Cumhurbaşkanı Osmani’nin , Kosova Özel Polisinin kuzeydeki belediye binaları  içinde ve çevresindeki varlığının halihazırda azaltıldığını, vatandaşların dilekçesiyle dört kuzey belediyesinde yeni seçimlerin yapılması için yasal altyapının tamamlanması çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.
Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Danimarka Dışişleri Bakanı Rasmussen Kur’an-ı Kerim’e saldırılardan dolayı özür diledi

Read Next

Bulgaristan’da Rus lobisinin etkisini azaltmanın yolları aranacak