Orduya 300 yeni profesyonel askerin kabulüne ilişkin kamuoyu ilanı yayınlandı

Savunma Bakanlığı bugün Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Ordusu hizmetine 300 profesyonel askerin alımına ilişkin yeni Kamu İlanını duyurdu.

İlan süresi, kamu ilanının yayımlandığı gün de dahil olmak üzere yedi gündür. Başvuruda bulunmak isteyen gençlerin aşağıdaki koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir:

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti vatandaşı olmak, reşit olmak, orta öğrenimi tamamlamış olmak, özel sağlık ve fiziksel yeteneklere sahip olmak ve askeri profesyonel olarak kabul edilmeye uygun olmak için başvuru yapılan gün itibariyle 25 yaşından büyük olmamak.

Savunma Bakanlığı’ndan bilgilere göre, profesyonel askerlerin maaşı 31.000 denarın üzerinde olacak, konut temini için ek olarak 10.000 denar verilecektir.

Seçim sürecinde, profesyonel asker adaylarının fiziksel ve sağlık yetenekleri, Savunma Bakanı tarafından oluşturulan özel komisyonlar tarafından kontrol edilecektir.

Daha önce profesyonel asker alımı ilanına başvuran ve sürecin tüm aşamalarını başarıyla geçen adaylar, askeri göreve alınmamışlarsa ve son kontrol ve muayenelerden itibaren dokuz aydan fazla bir süre geçmemişse, fiziksel hazırlık ve sağlık kontrollerine tabi tutulmayacaklardır.

Read Previous

Genç Kalemler Derneği Başkanlığı’na Beytullah Yusuf seçildi

Read Next

Türkiye Kültür Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, Makedonya’dan giden heyeti kabul etti